Batık Mu Kıtasının Kolonisi Bulundu?!!

Yayınlandı: 11 Oca 2009 / Batık Kıtalar, Bilinmeyen Dünya

TAYVAN’IN 40 kilometre açığında Pescadores takımadası yakınlarında Pasifik Okyanusu’na dalış yapan biyolog Jeng Ming-hsiou tarihi bir keşfe imza attı. Okyanusun içinde devasa bazalt duvar keşfedildi

basalt

Pasifik okyanusu derinliklerinde insan yapımı bazalt duvar bulundu. 200 metre uzunluğunda, 10 metre yüksekliğinde olan duvarın tarihi bir kente ait olduğu düşünülüyor.

Binlerce sütunun bir araya getirilmesiyle inşa edilmiş olan tarihi duvar, Tayvan’ın 40 kilometre açıklarında, biyolog Jeng Ming-hsiou tarafından keşfedildi. Başkent Taipei’deki Academia Sinica’da profesör olan Jeng, Pescadores takımadası yakınlarında dalış yaparken bazalt duvara rastladı. Duvarı filme alan Jeng, suyun altında bu türden formasyonlar görmenin hiç kolay olmadığını belirterek, keşfi “tamamen beklenmedik bir olay” diye niteledi. Bloklar halindeki bazalt duvarlar İrlanda’daki Devler Geçidi ve Yeni Zelanda’daki Wairere Boulders gibi yerlerde bulunmuştu.

Ancak Jeng’in keşfiyle ilk kez suyun altında bu türden duvarlara rastlanıyor. Tayvan açıklarındaki duvarların 1800 yıl önceki volkanik patlama sonucu sular altında kalan antik bir kente ait olabileceği sanılıyor.

Reklamlar
yorum
  1. theofilos dedi ki:

    Atatürkün o zaman okuduğu kitaplar bgün Batık kıta MU batık kıta MU nun çocukları ve mMU nun sembolleri adı ile var okunabilir.Mu tüm hunların hatta Maya Aztek İnka ve amerikan yerlilerininde çıkış noktası kabul edilir zaten hun eski lıta dilinde bir manasına gelir,bu nedenle tüm türklerin oluşturdukları birliğe hun denmiştir.

  2. Cemal Korkmaz dedi ki:

    Kurtuluş savası bıtmıs atatürk türk diline önem vermiş tarihi bilen kişiler bilir atatürk mexsicaya elçi yolayakara mu kıtası hakında bilgi toplatmıştı kelimeler falan genel kurmayın arşivinde vardir

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s