Uçan Çubukların Gizemi Nedir?

Yayınlandı: 08 Mar 2009 / Alacakaranlıktan Gelenler, Bilinmeyen Dünya, Kriptozooloji, UFOlar ve Dünya Dışı Yaşam

Uçan Çubuklar

Kafamızı yukarıya kaldırdığımızda güneş, ağaçlar, ay yıldızlar ve kuşlarla böcekler dışında başka neler görürüz. Uçan balıklar, uçan çubuklar veya uçan daireler mi? Gözle olmasa da kameralarla uçan çubukları tespit etmek mümkün. Pekiyi uçan çubuklar nedir?

Uçan Çubuklar (Flying Rods) son zamanlarda Ufo edebiyatına katılan yeni bir kavramdır. Gök Balığı (Sky Fish) veya Güneş Varlıkları (Solar Entities) da denilmektedir. Biz onlara kısaca Çubuk’lar diyeceğiz.

Bu varlıklar çıplak gözle görülememektedirler. Ancak bir video kaydını ağır çekimde izlerseniz onları görebilirsiniz. Bu nedenle bu yaratıkların (veya her ne iseler) çok hızlı hareket ettikleri düşünülmektedir.

Çubuklar ilk olarak José Escamilla isimli bir araştırmacının yer altı ve mağaralara ait çektiği bir video ile dünyaya tanıtıldı. Bu video Meksika’da bir mağara araştırması sırasında çekilmişti. Önceleri kimse filmlerdeki Çubukları fark etmemişlerdi. Ne zaman ki, filmler üzerinde çalışmalara başlandı, montaj sırasında etrafta uçan çok sayıda Çubuk olduğu fark edildi.

Aşağıda buna ait videoyu seyredebilirsiniz:

Uçan Çubuklar Amerika, Avusturalya, Kanada, Avrupa, Çin başta olmak üzere dünyanın her yerinde görülmekte. Evde bulunan açık havada çekilmiş videolarınızı ağır çekim ile seyrederseniz kimbilir belki bir tanede siz görebilirsiniz.

Bazılarına göre bunlar Kriptozolojinin (türü bilinmeyen hayvanları inceleyen bilim) alanına girmekte olan yeni bir tür yaratıktır. Bazıları Çubukların UFOlar ile bağlantısı olduğuna inanmaktadırlar. Şüphecilere göre ise aslında kamera önünde anat çırparak uçan böceklerin oluşturduğu ve ancak ağır çekim seyri sırasında ortaya çıkan basit bir göz aldanmasından başka bir şey değildir.

Reklamlar
yorum
  1. mustafa asım dedi ki:

    UFO yu çok aradık bulamadık, şimdilik çubukla idare edin diyorlar. :)Bizimle kafa yapıyorlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s