Peter Stubb : Tarihteki İlk Kurtadam

Yayınlandı: 10 Mar 2009 / Alacakaranlıktan Gelenler

Stubb'un Yargılanma ve İnfaz Süreci

Ortaçağ Avrupası cadı ve kurtadam avı ile çalkalanmıştır. Bu öylesi bir katliamdır ki, bir süre sonra kendini kurban olarak engizisyon önünde bulacak olan halk tabakası da bu vahşeti teşvik etmiştir.

Engizisyon kayıtlarına göre; Peter Stubb 1589 senesinde ancak işkence aletine bağlandığında engizisyonun acımasız yargıçlarının ve iskence ustalarının huzurunda suçlarını itiraf etmiştir. 12 yaşından beri kurtadam olduğunu itiraf etmiştir. Ayrıca şeytanın kendisine sihirli bir kemer verdiğini bu kemeri taktığında iri bir kurda dönüştüğünü anlatmıştır.
Stubb ülkedeki çiftçilerin korkulu kabusu olmuş, 13 çocuğu parçalayarak öldürmüş ve iki hamile kadının rahimlerini parçalayarak içlerinden çıkardığı ceninleri yemiştir. İtiraflarında kendi oğlunu da öldürerek beynini yediğini söylemiştir.
Yirmi beş yıl boyunca kendisinin bir kurt olduğunu sanan avcılardan kaçmayı başarmıştır. Ancak günün birinde kaçarken üzerinden kemeri düşmüş ve yeniden insan haline dönüştüğünde avcılar tarafından yakalanmıştır.
Kızı ve metresi de kendisine suç ortaklığı yaptıkları suçlaması ile yargılanmış, mahkeme neticesinde dövülmeye ve kafaları kesilerek vucutları yakılmaya mahkum olmuşlardır.

Muhtemelen akıl hastası olan ve işlenen cinayetleri kabullenmesi için dayanılmaz işkencelere maruz kalan ve engizisyonun zalimliği ile katledilen bu zavallı tarihte bilinen ilk ve en ünlü kurtadamdır.

Stubb Gayrı Resmi Eşi ve Kızının Öldürülmesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s