Dünya’nın Başındaki Yeni Bela: Çupakabra

Yayınlandı: 24 Nis 2009 / Alacakaranlıktan Gelenler, Kriptozooloji, UFOlar ve Dünya Dışı Yaşam

Chupacabras

Yaklaşık 15 yıldır Güney Amerika’ye dehşete düşüren bu yaratık Batılı Bilim Adamları için sadece bir efsane… Oysa bölge halkı için gerçek bir bela olan bu garip yaratığın hiç şakası yok.  saldırı sayısı ve tanık o kadar çok ki oralarda bir yerde hakikaten bir şeyler dönüyor olmalı..

Chupacabra efsanesi ilk olarak 1995 yılında Puerto Rica dağlarında duyuldu. Canovanas civarında garip bir yaratık çiftlik hayvanlarının kanını içerek onları öldürmeye başladı. Bulunan hayvanların cesetleri üzerinde kanın çekildiği küçük bir veya birkaç delik bulunmaktaydı. Hayvan cesetlerini inceleyen bir yerel veteriner “Yaralar kamış çubuk girecek kadar ve 8-10 cm kadar derine inmekteydi” diye açıklama yapmıştır. 1995 yılında başlayan esrarengiz katliamlar daha sonraki senelerde de artan oranda sürecektir. Chupacabra’nın saldırısına uğrayan bir kadın, onu koyu kırmızı gözlü, sivri dişli kanguru benzeri bir yaratık olarak tanımlamış tır. Canovanaslı bir başka tanık ise yaratığı “60-70 cm. boyunda dinozorunkine benzer derili, tavuk yumurtası büyüklüğün de kırmızı gözleri olan, uzun sivri dişli ve sivri çeneli geri doğru yatan kafası olan” bir yaratık olarak tarif etmiştir. Evcil keçilere musallat olduğu için ona Keçiboğan adı verilmiştir

Kasım 1997 senesi içerisinde Puerto Rica’dan yeni Keçiboğan raporları gelmeye başlamıştır. Luis Guadalupe gördüğü yaratık için “çirkin bir şeytan gibiydi,havada uçuyordu” kelimelerini kullanmıştır. “Bir yılanınkini anımsatır uzun bir dili vardı” demektedir.

Pekiyi bu yaratık neyin nesidir? Bazılarına göre kurttur, bazılarına göre vampir kimine göre ise şeytan veya uzaylı yaratıklardır. Puerto Rico uzun zamanlar Uçan Dairelere ev sahipliği yapmıştır. Amerikan hükümetinin burada bir askeri üs kurduğu ve üsten esrarengiz gemilerin havalandığı anlatılır.

Chupacabra’nın görülmesiyle birlikte, şeytanla ilgili efsanelerde bahsi geçen yoğun bir kükürt kokusu etrafı kapladığı söylenmektedir. Tanık Madelyne Tolentino kanguru gibi zıplayan hayvanı gördüğünde, sülfür kokusu aldığını anlatmaktadır. Bazı olaylarda inanılmaz bir güç gösterdiği bilinmektedir. Bir olayda yaratık 3,5×4 metre ebadındaki bir demir kapının menteşelerini attırmıştır. Bir dedikoduya göre ise yaratık çıkardığı koku sayesinde avının hareketsiz kalmasını sağlamaktadır. Böylece onun kanını daha rahat içebilmektedir. Yaratık sadece çiftlik hayvanlarına değil insanlara da saldırmaktadır. Jalisco’da oturan Angel Pulido “büyücü gibi dev bir yarasa tarafından” ısırıldığını bildirmiştir. Ayrıca Meksika’dan Teodora Reyes, Chupacabra’ya ait olduğunu iddia ettiği toprak üzerinde pençe izleri tespit etmiştir.

Bu tür kan içme ve vampir olayları Puerto Rico ve Meksiko halkını oldukça korkutmaktadır. Chupacabra’nın gün ışığında mağara veya toprak altında saklanıyor olma ihtimali halkı tedirgin etmektedir. Ne yazık ki, Puerto Rico bir çoğunun içerisine hala girilememiş millerce uzunlukta mağara sistemleriyle örülüdür. Bu da bir Chupacabra avının yapılması imkanını ortadan kaldırmaktadır. Puerto Rico’da yaratığı aramaya oldukça gönüllü biri vardır. Canovanas Belediye Başkanı: Jose Soto. Başkanın 30 cm uzunlukta bir hac ile silahlanarak kendini korumaya aldığı söylencesi yaygındır. Tüm bunlar oldukça komik gibi görülse bile Puerto Rico halkının olay karşısında duyduğu korkunun neticesi olduğu açıktır.

Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri’de Durum Ne Alemde

Amerika’daki olaylar Meksika’daki olaylarla inanılamayacak kadar benzer özellikler göstermektedir. İlk gelen rapora göre Arizona, Tuscon’da Billy Nubian’ın iki keçisine gece yarısı bir yaratık tarafından saldırılmıştır. Billy yaratığın büyük bir fare gibi olduğunu, projektör ışığını üzerine çevirdiğinde insan gibi bir çığlık atarak oradan uzaklaştığını söylemiştir. Kaliforniya, Teksas, Baya Kaliforniya ve Miami’den benzeri Chupacabra raporları alınmaktadır. Baya Kaliforniya’da boğazında iki delik bulunan hayvan cesetleri bulunmuştur. Gelen raporlar göre bir köpek ölüsü bulunmuştur. Miami’de bir gecede tam 69 adet çiftlik hayvanı katledilmiştir. Hayvanlar Sweetwater bölgesinde yaşayan iki çiftliğe aittir ve sahipleri bu işi Chupacabra’nın yaptığına inandıklarını televizyonda açıklamışlardır.

Panama’da, Daisy Arauz evin köpeğinin Chupacabra tarafından katledildiğini açıklamıştır. Tüm ülkede boğazında delikler bulunan hayvan ölüleri rapor edilmiştir. Elizabeth Seavedra gece yarısı bir Chupacabra’nın saldırısına maruz kaldığını iddia etmektedir

Brezilya

Brezilya’da oldukça kuvvetli Chupacabra olayları olmaktadır. 29 Haziran 1997 yılında Brezilya televizyonunda Chupacabra ile ilgili bir program yapılmıştır. Brezilya’da bir çok Keçiboğan olayına değinilmiş, hatta birinin ölü ele geçtiği haber konusu edilmiştir. İki adam geceleyin balık avlarken gölden bir yaratığın çıktığını görmüşler. Ne olduğunu anlayamamışlar ve üzerine ateş etmişlerdir. Ertesi sabah Chupacabra’nın ölüsünü bulmuşlardır. Hayvanın kafasını koparmışlar ve saklamışlardır. Programda tanıklar kafayı halka göstermişlerse de, hayvanın diğer kısımlarını ve kemiklerinin tahlil için verilmesini reddetmişlerdir.

chupacabra film afişi

Reklamlar
yorum
 1. Cem dedi ki:

  Çupakabra, uzun yıllardır tartışılmış bir konu. Yani varlığı bir kesinlik bildirmiyor. Bende inanmıyordum. Ama şu, ”efsane mi, gerçek mi ? ” isimli videoyu izledikten hemen sonra çupakabranın varlığını kabullendim. Gerçekten de evrimin çılgın bir örneği ! Geceleri dolaşıyor, yerel çiftlik hayvanlarını avlıyor ve bir çok bulaşıcı hastalığın temsili. Peki öyleyse nasıl oluyor da bunca adamın elinden kaçmayı başarıyor ? Acaba uçuyor mu ? Çupakabra sandıkları tuhaf şey, kılları dökülmüş, kuduz bir köpek mi ?

 2. mert dedi ki:

  Bi düşünün: bu yaratık uzaydan geldi diye tanınır…Doğru gelmesi kulağa inandırıcı gelmiyor fakat Yüce ALLAH’ın yarattığı sonsuz boyuntta evrende dünya dışı varlık olması şaşırtıcı değilmi?.Belkide dünyada hiç bilmeden aramızda yaşayan canlılar keşfedilmeyi bekliyor olamazmı.İlla bu canlı dev bi hayvan felan olacak değil belkide bir mikrop veya parazit KİM BİLİR ?…

 3. ali dedi ki:

  national de çupakabra belgeseli izlemiştim ve öldürülen hayvanların görüntüleri vardı ve gerçekten boğazlarında 2 veya 4 delik vardı.inandırıcı geldi ancak bu kadar olaydan sonra bu yaratığın herhangi bir görüntüsünün olmaması düşündürücü.

 4. […] Tüm Latin Amerika boyunca gözlemlenen bu yaratık ile ilgili haberler için bakınız >>> *https://saklisite.wordpress.com/2009/04/24/dunyanin-basindaki-yeni-bela-cupakabra/  […]

 5. HASANSABAH dedi ki:

  Türkiyedeki araştırmacılar Çupakabra ve Gevaudon Canavarını bu site sayesinde tanıdı. Araştırıyorum.
  Biraz bilgi edinince site yazacağım.
  Başka neleriniz var bizim bilmediğimiz.

 6. sezen dedi ki:

  bu bir düzmece sadece belliki bölge halkı dikkati üstüne çekmek istemiş

 7. cuneyt dedi ki:

  sanirim o bolgede tekila yi fazla iciyolar

 8. alternatif dedi ki:

  yaratığın görüntüsü burada var.
  ama bence en güzel loch ness canavarı videosu bu:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s