Arılar yok olursa hayat durur mu?

Yayınlandı: 10 May 2009 / Bilimin Sırları, Bilinmeyen Dünya, Kıyamet İşaretleri

Einstein'ın arı teorisi sorgulanıyor

Arjantinli ve Kanadalı bilim adamları tarafından yapılan yeni bir araştırma, Einstein’ın özellikle küresel ısınma kapsamında çokça tartışılan “Arılar yeryüzünden kaybolursa insanoğlunun 4 yıl ömrü kalır” teorisini çürütüyor.

Araştırmaya göre çiçeklerin döllenmesinde arıların büyük bir role sahip olduğu doğru ve gerçekten de arılar yok olursa, bugün severek yediğimiz pek çok meyve ve sebze yok olacak. Sabah’ın haberine göre, Arjantin’deki Nacional del Comahue Üniversitesi’nden Dr. Marcelo Aizen’e göre, bu durum insanoğlunun sonunu getirecek ölçüde büyük bir krize sebep olmayacak.

Aizen, insan beslenmesinde pirinç ve buğdayın daha hayati bir öneme sahip olduğunu ve bu gibi besin maddelerinin yetiştirilmesinde arıların herhangi bir “katkısının” bulunmadığını belirtiyor.

Bu sebeple de “Arılar kaybolursa, besin çeşitliliğimiz azalır, dünya belki eskisi kadar güzel bir yer olmaz, ancak hayat devam eder” diyor.

http://www.nethaber.com

SAKLI SİTENİN YORUMU : Bir ülkenin enflasyon ve fakirlik sorunu varmış. Kral bir türlü ülkesinin ekonomisini düze çıkartamamış. Aldığı hiç bir önlem ve tedbir işe yaramamış. Günün birinde sarayda kara kara düşünüp gezinirken tavandaki koca avize yerinde kopup kralın üstüne düşmüş. Kafasında kocaman bir şiş yumrusu oluşan kral bağırmış ;

– Tamam çözümü buldum. Ülkedeki tüm uzun boylular kısa şort ve kısa boylular uzun don giyecek, sakallıların sakalları kazınacak ve sakalsızlar bıyık bırakacak.

Her yana kralın bu saçma emri ülkenin her yerine duyurulup ajanlarla uygulanması takip edilmiş.

Ülke düze çıkmış. Kimse de bu işin nasıl olduğuna anlam verememiş.

Arılar ortadan kalkarsa ne olur? Muhtemelen hiç tahmin edemeyeceğiz bir sonuçla karşılaşırız.

Buna Kelebek Etkisi diyoruz. Yani bir kelebeğin kanat çırpması tabiatta okyanusta tsunamiye sebebiyet verecek bir zincirleme hareketin başlatıcısı olabilir.

Reklamlar
yorum
  1. meraltaspinar1 dedi ki:

    çok ilginç ve güzel bir site

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s