Dünya Çok Mu Büyüktür?

Yayınlandı: 30 Haz 2009 / Bilinmeyen Dünya, Uzayın Gizemleri

Bazılarına göre dünyamız herkese yetecek kadar büyüktür. Bazılarına göre dünya iki kişiye bile dardır. Aşağıdaki resimlerle yapılan karşılaştırmalara bakınca belki insanın acizliğini bir kez daha hisseteceğiz. Bu resimlere bakınca insan ister istemez “böylesi küçük bir toprak-misket parçası için bu kadar kavga ve dövüşe gerek var mı?” diye sormaktan kendini alamıyor.

Güneş ile Gezegenlerin karşılaştırılması

Pekiyi o kocaman ateş topu olan Güneş uzayda çok büyük bir cisim midir? Yoksa o da emsalleri ile karşılaştırıldığında kaba tabir ile ‘bit kadar’ mıdır? Aşağıdaki resme göre yorum sizin.

Bilinen Güneşlerin Karşılaştırılması

Reklamlar
yorum
 1. burak çavdar dedi ki:

  ben dunya ile hıç birsey bulamıyorum

 2. Murat Çobanoğlu dedi ki:

  Son olarak, şu ana dek bilinen en büyük yıldız VY Canis Majoris’tir, çapı güneşin 1800-2100 katı kadardır, dünyadan yaklşaık 4900 ışık yılı kadar uzaktadır..

  Güneşle kıyaslama için alttaki linke bir bakın…

 3. Murat Çobanoğlu dedi ki:

  Şu resmi de ekleyin de Arcturus’u en büyük yıldız sanmasın okuyanlar 🙂

 4. yusuf BALIK siz ve biz gördüklerimizle meşgulken ya o varlıkların ardında asıl gizlenen gerçeklerin daha nice nice büyüklüklerde olduklarını anlamak için var olan tüm varlıkların bilinen henüz keşif edilmeyen tüm evrelerdedeki hilkat v dedi ki:

  formılızyusuf BALIK siz ve biz gördüklerimizle meşgulken ya o varlıkların ardında asıl gizlenen gerçeklerin daha nice nice büyüklüklerde olduklarını anlamak için var olan tüm varlıkların bilinen henüz keşif edilmeyen tüm evrelerdedeki hilkat varlıklarının daha tümden varım gerçeğinin 100 de 3nü bile oluşturmadığını tıpki insanın beyninin 100 de 3 bile daha kulanamadığı hakikatlarının anlamını manalandırmak sanırım insana bazı ipuçları verirken geride kalan 100 de 97 yedilerin nerede gizlendiği ve nezaman açıklanacağı ve nasıl kulanacağı hesaplarının rasyonel doğrularda oluşturulacak denklemlerde anlaşılması yada formılıze edilecek somut bir gerçeğin saklandığı kaçınılmazdıre edilecek somut bir gerçeğin saklandığı kaçınılmazdırYUSUF BALIK TSM MENEMEN 05325473679

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s