Meksika’da Yakalanan Yaratık ‘Uzaylı Bir Bebek’ miydi?

Yayınlandı: 03 Eyl 2009 / Alacakaranlıktan Gelenler, Kriptozooloji, Tabiatın Gizemleri, UFOlar ve Dünya Dışı Yaşam

Resimdeki yaratık gerçekten bir uzaylı bebeği mi yoksa karışık bir aldamacanın bir parçası mı? Gerçekten bir uzaylı ise ailesi onu öldüren çiftçiden intikam mı aldı? Tüm bu sorular UFO literatüründe tartışılmaya devam etmekte ve belki de internetin en hareketli tartışmaları bu olay üzerine yapılmaktadır.

Bir Meksika TV kanalı 2007 yılı içerisinde Meksiko’da bir çiftçinin bebek ‘uzaylı’ ele geçirdiği şeklindeki inanılması güç bir haberi tüm dünyaya duyurmuştu.

Çiftçi, yaratık yavrusunu su dolu bir hendeğin içinde boğmuş ve aradan iki yıl gibi bir zaman geçtikten sonra bilim adamları bu uğursuz görünümlü ceset üzerinde elde ettikleri sonuçları kamuoyuna açıklamaktaydılar.

Geçen senenin sonunda Marao Lopez yakalamış olduğu artık kuruyarak mumyalaşmış haldeki yaratık cesedini araştırmaları ve DNA incelemesi için üniversiteli bilim adamları götürmüştü.

Çiftçi yaratığı yakaladıktan sonra boğmuk için üç kere suya soktuğunu ve saatlerce suda tuttuğunu anlatmıştı.

İncelemeler sonunda bilim adamlarınca türü teşhis edilemen yaratığın iskelet yapısının bir sürüngene ait olduğu ancak diş yapısının insana benzediği anlaşıldı. Dişler aynı bizlerdeki gibi çok köklüydü. Ayrıca solunum sistemi uzun süre su altında kalacak yapıdaydı..

İnsanı andıran özellikleri çoğunluktaydı.

Bir kere beyin vücuduna göre oldukça büyüktü, özellikle arka bölümü insan beynini andırıyordu ki, bu onun çok akıllı bir tür olduğunun kanıtıydı.

Tüm incelemelere rağmen uzmanların hepsi cesedin orjini konusunda farklı düşünmekteydiler. Kimilerine göre ceset bilinmeyen bir tür hayvandı, kimisine göre maymun cenini bazılarına göre ise dünya dışı bir yaratıktı.

Bu olaydan sonra Lopez’in ölümü ile sır perdesi bir kat daha arttı.

Amerikalı UFO araştırmacısı Joshua P. Warren çiftçinin daha sonra yol kenarına park edilmiş bir araç içinde yanarak öldüğünü açıkladı.

Arabayı saran alevler normalden çok daha sıcak olduğu açıklandı. Lopez’in ailesi uzaylıların çocuklarını öldüren Lopez’den intikam aldıklarını düşünmekteler.

Olayın gerçekteştiği bölgede sıklıkla UFO gözlemi yapılması ve çok sayıda ekin halkası oluşum bulunması sebebiyle yöre halkı Lopez’in hikayesininin doğruluğuna inanmaktalar.

Meksikalı UFO uzmanı Jaime Maussan hikayeye bir ekleme daha yapmıştır. Ona göre olay bir aldatmaca değildir. Çiftçinin kendisine olay sonrasında uzaklaştığı sırada ikinci bir yaratık daha gördüğünü söylediğini açıklamıştır.

Hikaye BILD gazetesinde yayınlanır yayınlanmaz Batı dünyasının da ilgisini çekmiş ve gazete okuyucularının hararetli tartışmaları internete de yansımıştır. Bazıları bunun bir uzaylı olduğu iddia etmekte, kimine göre bir mayman yavrusu cesedi.. Uzaylı olmadığını savununlar yaratığın niye çıplak gezdiğini merak ediyorlar.

Hikaye taa Çine ve Kore’ye kadar yayılmıştır.

UFO gözlemlerinin en yoğun olduğu bu bölgede şu anki durum budur..

Kaynak: Daily Telegraph

Reklamlar
yorum
 1. erhan dedi ki:

  bu sadece bir maymun türü başka birşey değil

 2. seda dedi ki:

  bence inandırıcı

 3. erkam dedi ki:

  bu ne lan

 4. apturrezak dedi ki:

  bunela bebeyi sopaya koyup aç bırakmışla orada ölmüş onu gösteriyolar çiftçi sigara izmaritlerini yere atmış

 5. apturrezak dedi ki:

  heykızlar benim için kavga etmeyin ben uzaylılarla seviştim

 6. UZAYLIIII dedi ki:

  Bİzim dünyadaki çocuklarını bıraktıkları yer cami onların ki de DÜNYA mı ???? 😀 :D:D

 7. ecemsu dedi ki:

  gerçekten inanılmaz bir şey

 8. emre dedi ki:

  bu resimdekı yaratık kappa balıgıda olabılır.Kappa japonların efsanevı yaratıgı ıdı boyları 2 metreye kadar degısıor tımsah ve kaplumbağa karısımı bırsey el ve ayakları var dıscovery chanel programında japonyada elektrık saçan balıgı yakalamak ıcın gıden adamlar tesadufen kappa balıgı yakalamıslardı buda onun ıskeletıne benzıyor.1.ihtimal bu.ıkıncı ıhtımal çiftciyı bazı gucler öldürmüştür bu sayede ufo ıntıkam aldı haberı dogrulanmıstır. Gerçektende ufo bebegı olması ımkansız bu kadar zekı yaratıklar bebeklerını dunyaya bırakıp ortadan cekılcek kadar salak degıller bence.

 9. oğuzhan dedi ki:

  bu haber doğru ise bence gene birileri bi yerlerde genetik incelemelerde bulunuyordu ortaya çıkan ucubeyi kaçırdılar garibim çiftçide onu canavar sanıp öldürdü ha çiftçiyi kim yaktı derseniz bence bizim çiftçi biraz fazla şey görmüş olabilir adamı temize havale edip bir iki tane tarlayı resim sergisine çevirdiler fatura uzaylılara çıktı

 10. hümeyra dedi ki:

  belki oyuncak fabrikasında yapmışlardır,,,ne biliosunuz

 11. emin semiz dedi ki:

  he bu arada arkadaşlar fazlada kafa yormayalım bunlara uzaylıları bulalım diye kendimiz kaybetmeyelim

 12. emin semiz dedi ki:

  ok öncelik le binim demek istedediğim bu uzay arcalarını cekiyorlar ve bilim adamları bunu onaylıyorlar peki bunları onaylıyorsalar ozman bu demektirki uzaylılar var bu kesin günüzmüzdede görüyoruzki bu uzay araclarıda oldukca büyük eee bu ihtimalde onların en az bizim gibi büyüklüğünde oldunu gösteriyor sitelere bakıyorumda diyorlar ki uzaylı yakaladık resimlerini filan cekmişler ben gördüm aynı insan boyuda posuda ee bu eğer kanıtlanmışsa bu uzaylıları daha araştırmaya ne gerek var gelelim asıl konumuza bu cisim maymuna da benziyor insan tipinede benim yorumum şu ? maymun değil o bir kesin gözler ağız yapısı filan insana yakın ama uzaylıda diye biliriz ama bir ihtimalde var bilim adamlar bunun denasını araştırırlar ve maymunsa mymun diğilse değil zaten maymun değilse sonuc 😀 uzaylılara kalcak he bu arada sürüngel haymanlarada hic benzemiyor buda bir kesin

 13. zamlı baykush dedi ki:

  Sn.ohazer Metepec yaratiğina Uzaylı diyerek kamuoyunu yanilttigi icin Sirius Ufo Arastirma Dernegi Baskani Sn.Haktan Akdogan’i Ozur dilemeye cagirmis.
  Bence bu yeterli degil ve Sn.Akdogan Ufo ve Uzayli Tarikatlarinın yada baska bir deyisle Uzaydan mesaj aldiklarini soyleyenlerin buram buram Hiristiyanlik kokan kutsal metin corbasi kivamindaki tebliglerine gercekten itibar edip etmedigini de aciklamalidir.
  Bence Ufo ve Uzayli tarikatlarinın Mesaj ve Tebligleri Dernegin Ufolarla ilgili gerceklik iddialarini ve algisini onemli olcude zayiflatiyor.
  Uzaydan mesaj aldiklarini soyleyenlerin buram buram Hiristiyanlik kokan kutsal metin corbasi kivamindaki tebliglerini okuyanlar, icerikleri itibariyla yeni ve bilinmedik bir sey soylemedikleri icin bu metinleri; ileri duzeyde bir uygarligin tebligi olarak dusunmek yerine, peygamberlige ozenen bir takim yeni yetmelerin oykunmeleri olarak degerlendirip ciddiye almiyorlardir.
  Sn.Akdogan Mesajcilara ve Tebliglerine İtibar etmiyor ise niye ikide bir duzenledigi konferanslara o cenahtan mesajcilari da cagirip onlara propoganda yapma firsati veriyor işte Haktan Akdogan’a sorulabilecek en önemli soru bu.
  Cevabi evet ben bu mesajcilara inaniyor teblig ve bilgilerini onemsiyorum olur ise o zaman ben bu bir inanc meselesi der tartismaya devam etme geregi bile duymazdim

 14. Gördüğünüz bütün uzaylılar neye benziyor? İnsana…
  Dünyada binlerce tür var, hepsi birbirinden farklı…
  Birkaçı birbirine benziyor ama bazı türler tüm tanımlara meydan okuyor.
  Koca evrende yalnız değiliz diyoruz, betimlediğimiz uzaylı tipi tam bir insan modeli. Bu kadar dar düşünce sadece insan aklının ürünüdür bence. Evrende yalnız değilsek bile o uzaylıların insana benzemesi imkansız bir olay. Daha zekiler diyoruz ama utanma duygusuna hiçbiri ulaşamamış ki hiç bir taraflarını örtme gereği duymamışlar. Ya da günümüzdekinden daha çok medeniler (!) ki çırılçıplaklar.
  Velhasıl, Allahü Teala uzaylıları yaratmış ise bambaşka bir görünümdedir.
  Ve son olarak babamın bir sözü: Gökyüzüne kadar ufo ile iniyorlar da neden aşağıya inip bir bardak çay içmiyorlar?
  Saygılar…

 15. homer dedi ki:

  ohazer’ e katılıyorum iddiasını araştırdım UFO forumda 24 agustos 2009 sayfasında yazmış ayrıca 2010 tarihli bir ispanyolca sitede aynı konu işlenmiş http://www.alcione.org/00_CASO_SER_METEPEC1_.html
  ama googleye göre ilk olayı çözen ohazer gibi duruyor. daha eski bir kayıt göremedim. Yaratığın (yavru) tüm resimleri ile sincap maymunu resimlerini (iskelet resmi dahil) karşılaştırdım gözle görünür biçimde benziyor. şimdi fark ettim, maymundaki gibi köpek dişi var yaratığın. olay tam bir düzmece ama arkadaşa kadar 2 yıl boyunca tüm dünyaya yutturmuş adam, helal olsun.

 16. ohazer dedi ki:

  25 agustos 2009 tarihinde Sirius Ufo Derneği Forumunda fotoğraf ve videolarda görülen canlının bir sincap maymunu olduğunu açıklamıştım.Sirius Ufo Derneği Başkanı Haktan Akdoğan televizyon televizyon dolaşıp Yok DNA’sı tespit edilemiyordu da yok DNA’sı tespit edildiydide varlık Dünya dışı çıktıydıda yok aslında DNA’sı insan DNA’sıydı derken haberin kaynağından Urso Moreno Ruiz’den açıklama geldi.
  Ben başından beri haklıymışım.Jaime Maussan’ın dünyaya Haktan Akdoğan’ın Türkiyeye yaydığı “Yok DNA’sı tespit edilemiyordu da yok DNA’sı tespit edildiydide varlık Dünya dışı çıktıydıda yok aslında DNA’sı insan DNA’sıydı yaydığı ” türünden bilgilerin hiçbirinin doğru olmadığı ortaya çıktı.Ceset benim başta da belirttiğim gibi bir sincap maymunu cesetiydi.
  Bence Haktan Akdoğan’ın Kamuoyunu yanılttığı için yine televizyon televizyon gezip “Özür dilemesi” gerekiyor

 17. NATOXs dedi ki:

  ARKADAŞLAR KENDİNİZİ KANDIRMAYIN BU OLAYIN DÜZMECE OLMADIGINI DÜNYA BİLİYOR : HEM BU UZAYLILARIN OLDUGUNA DAİL SADECE ÇOK KÜÇÜK Bİ DELİL .ÖYLE DELİLLER VARKİ HALKA AÇIKLANMAYAN İNANAMASSINIZ:EVREN DE YANLIZ DEİLİZ ZATEN MANTIKENDE OLAMAYIZ:…

 18. skymoon dedi ki:

  ilginç olan,uzaylıların yokluğunu dünyadaki yaşam koşulları ile değerledirerek yok saymak bence! yani x gezegende su bulundu,demek yaşam vardır, y gezegeninde su namına hiç bir bulgu yok demek ki yaşamdan söz edilemez! sanki dünya kolonisi aranıyo! suyun,oksijenin sadece dünya üzerindeki varlıklar için yaşamsal şart olduğunu,evrendeki diğer uygarlıkların çok farklı yaşamsal ihtiyaçları olabileceği,insan,hayvan anatomisinden farklı vücut yapıları olabileceği,dolayısıyla ‘oksijenin’ bu ırklar için belki de ölümcül sonuçları olabileceğine neden ihtimal verilmiyor anlaşılır gibi değil!

 19. bedrettin dedi ki:

  bu arada ben bu haberin dogrulugunu tartışmıyorum benim düşündügüm nokta neden sadece bizim evrende yaşadıgımızı duşunulmesi belki bu haber dogru veya yanlıştır ama bu evrende tek oldugumuzu göstermez dedelerimiz zamanında yüzlerce olagan ustu olaylara şahit olduklarını hepimiz duymuşsuzdur
  nas suresinde bile cin kelimesi geçmekte yani dunyada sadece biz insan oglu ile hayvanlar bulunmuyor bu gerçek neden inkar edilsin yada neden yalanmış gibi gösterilmeye çalışılsın anlamıyorum

 20. bedrettin dedi ki:

  Arkadaşlar evrende tek diliz bu kesin ama ne korkucak nede inkar etmemizi gerektirecek bir şey var gök yüzüne bakınca milyarlarca yılzdız ve yuzlerce galaksi toplulugu var sizce sadece dunyadamı hayat var ister islamı bakış açısıyla ister evrim bakış açısıyla bakın başka varlıklarında yaşabilecegi gerçegini değiştiremezsiniz ama yüce rabbim insan oglunu tum varlıklardan üstün tutmadı mı ?
  dunyada sadece uzaylı yok eminim ki daha ismini bilmediğimiz yüzlerce hata binlerce varlık vardır tabi evrende de öyle ama sonuç olarak insan oglu tum varlıklardan öte üstün tutuldu bu yuzden korkucak bir şey olucagını sanmıyorum hata neden hala uzaylıymış cinmiş melekmiş duyunca şaşıyorsunuz yoksa imanın şartlarını mı bilmiyorsunuz ?

 21. yoshi tatsu dedi ki:

  ya dna sı tespit edilmiş bi hayvan olmadığı kanıtlanmış siz daha niye düzmece olduğunu düşünüyosunuz kuran ı kerimde bile bu evrende yanlız olmadığımızı söylüyor allah cc kimi inanır kimi inanmaz ama 2 3 yıl içinde yeni gelişmeler olur bu konuyla ilgili ilk önce bi düşünün bu haber düzceme olsa bile uzaylıların varlığınada bir düzmece diyemeyiz

 22. shinigami dedi ki:

  olduklarına ınanıyorum ama yapmayın bu yaratıkların ısı gucu yok her seylerı var gelısımlerı nı her turlu ıhtıyaclarını tamamlamıslar gezegen gezegen gezip sevisecek adammı arıyorlar…

 23. Kerberos dedi ki:

  Saçma sapan Yorumlar yapıpta boşuna yer kirletmeyelim arkadaşlar.Varsa mantıklı bir açıklamanız onları yazın.

 24. Murtaza dedi ki:

  Arkadaşlar benimde aynı şekilde uzaylıyla sevişmiş bi arkadaşım var.İsterseniz bende size onu getirebilirim.Electroya katılıyorum.

 25. ELECTRO dedi ki:

  ”NEO” benim uzaylı ile birebir sevişen arkadaşım var. Ben sana onuda getiricem.

 26. ELECTRO dedi ki:

  Gezegenin yalnız adamı olmadığımız kesin. Bu haberin asparagaz olduğu da kesin. Gündem meşgul edilmekte , açın gözünüzü ”Unidentified Flying Object”(UFO) kelime anlamı ile var olduğu günden bu güne hiç bir yol katedemediği gibi milleti ayakta uyuttu.Medyanın gazmanı , oyunların azmanı , hayatımızın vaz geçilmez parçası oldu. ”Uzaylının varlığının kanıtı işte bu. ” diyen arkadaş resimdekinden daha gerçekçi uzaylıdır. Uçan daire gibi masallarında üretimi Rusya ve Hitler projelerine kadar uzanır. Teknoloji nedir bilmeyen insanların , yani bir çoğunuzun sayesinde , ciddi paralar kazanılıyor.Kazandırmaya devam ! Yoksa UFO gelir yatağına girer , wc ni işgal eder. 🙂

 27. Kerberos dedi ki:

  Arkadaşlar Kuran-ı kerimde zaten belirtilmiş.Ben sizden önce de varlıklar yarattım ama başarılı olamayınca hepsini yok ettim denmiş.Yani anlayacağınız biz bir deney gibiyiz.Ve evren bir sahildeki kum tanelerinden fazla yıldızla doluymuş.Her yıldız bir güneş olduğuna göre ve her güneş sisteminin etrafında gezegenler olduğuna göre tahmin edin evrende ne kadar gezegen var?Hala bilinmiyor ama sayılamayacak kadar çok olduğundan eminim.Ve bu gezegenlerden en az 5 tanesinde hayat olmamasına imkan yok.Bu koskoca evren sadece bir ırk için yaratılmış olamaz bu tamamen bir saçmalık olurdu.Ayrıca Rukiye ben sadece uzaylıları gözümle görürsem inanırım demişsin.Bu ne demek oluyor? ben gözümle görmediğim hiçbirşeye inanmam oluyor bu da bir nevi ateistlik.Ha tamam belki de ateistsindir.Saygı duyarım.Ama eminim kendi kendine söylüyorsundur ben akıllıyım diye.Peki bana aklını gösterebilirmisin?Tabiki de hayır.O yüzden arkadaşlar hepiniz biraz mantıklı düşünmelisiniz olayın derinlerine inmelisiniz.İşte o zaman gerçekleri anlayacaksınız.Bilmem bilirmisiniz rusya da bir patlama yaşanmış bir ufo patlamış 1900 lü yıllardaydı sanırım.Bu bi nükleer patlama gibiymiş.Aradan zaman geçtikten sonra adamın biri bir metal parçası bulmuş.Üstüne bir çizik çektiğinde iğne veya herhangi sert bir cisimle saniyeler içerisinde o yarık kapanıyormuş.Ve bu adamlar tehtid edilerek susturulmuş.Bunları diji türkteki bir kanaldan örendim.Yıllar sonra o adamın kız çocuğu çıkıp itiraf etmiş.Bize gelip “Eğer bu konuyla ilgili bir şey konuşacak olursanız sizi öldürürüz” denmiş.Ve metal parçası da alınıp götürülmüş.Sizce bunlar da mı birer uydurmaca?.Herkezi mantıklı düşünmeye davet ediyorum.Ben 15 yaşında bir çocuk olmama rağmen bunları düşünebiliyorsam sizlerin daha neler neler düşünmeniz gerekir.Bakın tekrar tekrar söylüyorum lütfen biraz kafanızın içindekini çalıştırın!!!

 28. rukiye dedi ki:

  ben SADECE UZAYLILARI KENDİ GÖZÜMLE GÖRÜRSEM İNANIRIMM ARKADAŞLAR FAZLA TARTIŞMAYA GEREK YOK.

 29. ömer dedi ki:

  waw süper
  uzaylıların varlığının kanıtı işte bu

 30. dina dedi ki:

  belkide meraklı bir türdür bu gezegeni çok merak ettiği için uzay gemisinden dünyaya atlamiştır anne ve babasıda onun yokluğunu anlayınca onu aramaya başlamışlardır onun öldüğünü öğrenincede intikam almak istemişlerdir her ne kadar saçmada olsa hayel gücünün sınırı yok ama onun ölmüş olmasına üzüldüm çiftçinin yerinde olsaydım onunla iletişim kurmayı denerdim

 31. hainkarga dedi ki:

  NEO kardeşim. biz uzaylıları taşlarla kovlamış bir milletiz… UFO görmen buralarda önemli değel. Fazla takma bu konulara.

 32. meric dedi ki:

  uzaylılar sivri sineğin soyundan geliyosa bende bu uzaylı. ilk baktıgımda uzaylıya benzetemedim ( hoş hiç uzaylı görmedim neye benzedigini de bilmem ) sivri sinege benziyo az bi miktar.

 33. yunus ezel murat dedi ki:

  ALLAHIM SEN NELERE KADİRSİN SENDEN GELEN HERŞEYE ŞÜKÜR YA RAB

 34. tektür dedi ki:

  Eyerki doğruluğu kanıtlanmamış bir olay olsaydı haftalardır almanya çalkalanmazdı bütün dünyada yankı uyandıran bi konu bu kesinlikle sahte veya asparagas değil yabancı dil bilen arkadaşlar varsa araştırmasını öneririm her türlü ayrıntısına ulaşabilirler prestijli ve güvenilir haber siteleri ve gazetelerinin çoğunda bu haber yayımlandı dikkatinizi çekirim ama işte yurdum insanı evrende hala yanlız olduğunu sanıyo işte adamın gördüğü en değişik yaratık aynada kendisi olduğu için başka varlıkların olduğunu düşünemiyo bile kapasitesi yetmiyo geniş düşünün arkadşlar insan dışında biçok varlığın olduğu dinimizdede geçiyo akla ve mantığa davet ediyorum hepinizi …

 35. murat kaya dedi ki:

  gerçek inandım doğru ama siz inanmayın

 36. İzel dedi ki:

  bnde ‘ neo ‘ ya katılıyorum sonuçta kanıtlanmış bi şey .. ve kimsede zorla inanmak zorunda deil !!

 37. Oğuzhan dedi ki:

  1- zaten sacma niye bir kapanda resmi var adam madem korkup bogmuş kapanda ne işi var
  2-Normalden sıcak diyo nerden biliyolar zaten park halinde bulunmuş diyorlar ? kim bulmuş nası bulmuş 1 foto bile cekememişlermi :S
  3- ne rapor var ne yazılı bi belge
  4-Acaba o Ciftci 2 yıldır beklemiş teslim ettikten sonramı ölmüş xS
  5-alayı kolpa xD
  6-resimler şekil

 38. NEO dedi ki:

  nasıl bukadar kör olabilirsiniz gerçekten anlamış değilim! niçin birtakım şeyleri hala inkar etmektesiniz?ozaman bende birkaçşey sıralayım
  1- bu yaratığın dnası çözüldü ve insan dnasına çok yakın olduğu ve kesinlikle hayvan dnası olmadığı açıklandı
  2- sizce bu yaratığı bulan çiftçinin 4-5 ay sonra normalin çok üzerinde bir sıcakla yanması bir rastlantımı? sıcaklık okadar yüksekmiş ki araba dondurma gibi erimiş resmen
  3- bu konuyu bukadar ciddiye almamın sebebi ise benimde 7 sene önce ufo görmüş olmamdır. eğer yüzlerce ufo videosu seyrediyorsak ve bazılarınıda köylüler, bekçiler gibi insanlar oluşturuyorsa daha neyi inkar ediyorsunuz? ne yani bekçinin işi gücü yok fotomontaj yapıp milletimi kandıracak.

 39. Saklı Site'nin Yorumu dedi ki:

  Bu olay elbetteki düzmecedir.
  Ancak bunu da farklı bir bilim kurgu edebiyatı gibi düşünmek lazım.
  Sitedeki bir çok haberin gerçek olduğu tartışmalıdır. Fakat bu da ayrı bir edebi akımdır. Batıda bu tür “non-fiction” diyorlar. Yani “kurgu-değil” (ancak gerçek olduğu da şüpheli) anlamında.
  Olaya bu şekilde bakmak lazım. Yoksa maddeden oluşan bir dünya yaşamanın ne keyfi kalır ki.
  “Aslında hayat, arkadaşlık, güzellik, estetik değerler, sanat,spor politika vs. hepsi yalan şeyler. Gerçek olan koskoca bir boşlukta tam yuvarlak bile olmayan ‘dünya’ isimli bir toprak-kaya parçasının, yer yer ıslak dev bir kayanın üzerinde tek başına ve anlamsız bir şekilde yaşadığımızdır”. Her olaya bu gözlükle mi bakmak lazım? Yoksa herşeyde bir olağanüstülük mü aramalı? Asıl sorun budur.

 40. homer dedi ki:

  olay tamamen bir düzmecedir;
  1-olayı ilk yayınlayan gazeteci düzmece haberleri (asparagas) ile ünlü biridir.
  2-yaratığı (heykel değilse) incelediği iddia edilen bilim adamları isimleri veya en azından bilimsel olarak incelendiğini gösteren bir rapor yoktur. bir hastanede idrar testi yaptırsanız, size bir rapor verirler. bu kadar önemli bir keşif (!) için bir rapor yada “valla ben incelediğim dna bulamadım”… diyen kimse yoktur.
  3-sadece görünüşüne bakarak bile doğal ortamda yaşaması imkansızdır. soğuktan koruyucu bir kürkü yoktur. hadi yeraltında yaşıyor bu nedenle soğuktan korkmuyor diyelim, o halde bol güneşli (gözleri için zararlı) çayır çimende ne işi var?
  4-bunun bir uzaylı olduğunu düşünmemekte mümkün değil. fındık faresi beyin oranı ve vücut yapısı ile devasa uzay gemilerini üretmesi ve kullanması imkansızdır. başka bir boyuttan yanlışlıkla buraya düşmüş falan derseniz bu yaklaşım bilimsel olmadığı gibi metafizik kapsamında bu boyut değişim yaklaşımına “cin” dememiz gerekir.
  5-adamın yaratığı nasıl yakaladığı belli değildir. kurt kapanı ile yakalandığı söylenmektedir. kurt kapanı bu kadar küçük bir yaratık için kapanmaz. fare kapanı ile yakalanmış ile adam çayır ortasına neden fare kapanı kurmuş? saçmalık. cebine koyup eve getrimek varken, sen tut yaratığı suda boğ! ayrıca suda saatlerce uğraşmış anca boğulmuş. böyle bir olay için balina kadar akciğere sahip olması gerekir ki, bu vucut yapısı ile buda imkansız.
  6- adam otosunda yanmış yada o şehir ufoları ile ünlüymüş. hadi canım, bizim niğde de bile fazla ufo görülüyormuş, adamın otosunda yanarak ölmesi sanki esrarengiz bir olay gibi sunulmuş. daha dün gece bogaz köprüsü ortasında bir oto yandı. adam ölmedi ama hiçte esrarengiz bir olay değildir.

  olaya nereden bakarsanız bakın, patır patır dökülmektedir. anlatılan her olay hayatın olagan akışına aykırı ve saçma olup, zaten dünyada 2 yıl önce duyrulmuş ve dikkate alınmamış bir olayı pişirip gündem değiştirmek için kullanmak istenmenmektedr. ufo uzanları bile bu konuya şüpheli bakmaktadır. son ufo kongresinde bu konu tartışılmamıştır bile.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s