Vampirler (4) – Drakula Hastalığı

Yayınlandı: 24 Eki 2009 / Alacakaranlıktan Gelenler, Vampirler

Son 20 yıl içinde keşfedilen ve halk arasında Drakula hastalığı denilen ender görülen rahatsızlık Vampir Efsanesinin arkasındaki gerçek olabilir mi?

Drakula

1982 senesinde British Colombia Üniversitesi profesörlerinden David Dolphin vampirlere ilişkin tıbbi bir açıklamada bulunmuştur..

Profesör vampirlerin gerçekte doğuştan var olan ve porforya denilen kanda demir eksikliğinden kaynaklanan bir hastalığın kurbanları olduğuna inanmaktadır. Bu hastalığa danha sonra ‘Drakula hastalığı’ denilecektir.

Bu hastalığı taşıyan metabolizmalar kanda bulunan porfirin ile demiri birleştirememekte böylece kanın hemogrobin pigmentleri zarar görmektedir.

Bunun sonucu olarak içerisinde demir bulunamyan profirinler deriye nufuz etmek ve güneş ışığı bu insanların üzerine vurduğunda yaralar açmak ve cildi tariş ederek çirkinleştirmektedir.

Böylece kurbanlar gün ışığından kaçarak geceleri dolaşmaya başlarlar.

Hastalığın bir başka neticesi de diş etlerinin sıkışarak dişleri dışarı doğru çıkartması ve hastaların vampirlere benzer bir ağız yapısına sahip olmaladır.

Tahrip olan kan hücrelerinde demirin çözülmesiyle kurbanları için bu hastalık öldürü olabilmektedir.

Bir başka ilginç rastlantı da SARMISAĞIN bu hastalar için kanı tahrip eden bir enzim içeriyor olmasıdır!

Reklamlar
yorum
 1. lozelina dedi ki:

  Türkiye’de böyle şeyler yapmayın size gülüp geçerler…

 2. dilan dedi ki:

  Vampirler taa eskiden beri var.drakuladan sonra gelen kızda var.eğer bir kisi ölmüsse .ve onun mezarına 1 yıl sonra baktıysan.bedeni çürümemis ve ters dönmüşse o vir vampir !kanalda izlemistim bi kisinin yaşadığı gercek bir olay

 3. dilan dedi ki:

  Vampirler var.drakulada vardi dedenizin dedesi doğmadan önce!taa eskiden görmemeniz normal.vc17 virusude yalan değil bir yarasanın ısırması ile oluyor.ve 16 yaşındayim

 4. YOK dedi ki:

  ARKADAŞLAR BÖYLE ŞEYLERE İNANMAYIN BUNLAR BATIL İNAÇGİBİ BİRŞEY BÖYLE BİŞEY OLSA HER GÜN BİR CANLI ÖLÜR VE BUNLARI HABERDE GÖSTERTİR BOŞ YERE GÜNAHA GİRİYONUZ

 5. mustafa dedi ki:

  duhan korkma kardeş bir şey olmaz hem ne diyon sen 11 yaşında olman faketmez bende 11 yaşındayım tesaduf ama sende saçmalam rüyadır

 6. dolunay dedi ki:

  çok saçma bi konu arkadaşlar inanmayın lütfen böyle şeylere

 7. lozelina dedi ki:

  Biraz mantıklı olun lütfen vanpir olmadının 5 kanıtı ; 1- eğer vanpir varsa neden kimse görmedi 2- eğer vanpir olsaydı şuan hepimiz neden hala insanız en azından bir kaç tanemizi ısırırlardı 3-böyle yaratıklar olsaydı ALLAH bizi kuran -I kenim de uyarmaz mıydı 4- bilim adamları böyle yaratıklar yok diyor 5- ayrıca bu tür yaratıklar varsa Kurt adamlarda var demektir ki böyle beside yok olsa görürdük not: eğer karınca kadar alklınız varsa bunlara değilde gördünüze ve ALLAH ın bildirdiklerine inanırsınız tabiki kararsizin

 8. Ben Bir Sİtede görmüstüm 17v virusunu tasıyan örümceği bulup yarasa enjekte edilio o yarasının sizi ısırmasını sağlayacakmısınız ve vampirzm yasasına göre vampirlerin kendi varlıklarını belirtmezler

 9. gülse dedi ki:

  benim arkadaşım vc17 virüsüne yakalandı ve sınıfımızda çok tehlikeli ben onla oynayabiliyorum fakat geçen ay boynuma kıymık battı ve kanadı arkadaşım dayanamadı ısırdı birşey olur mu? çok korkuyorum:( ama güneş ışığında tenimde yanma hissi var ve canım kan emmek istiyor.Ama kendimi tutmaya çalışıyor

 10. melis dedi ki:

  vampir diye bir şey yok bunlar saçma şeyler

 11. simay dedi ki:

  çok güzel

 12. sühela dedi ki:

  vc17 kanıtlandımıda belirtiyazıyon dinimizce böle bişi yok salak salak işler ya katılan varmı dediğime

  resmen mallık

 13. poyraz dedi ki:

  ben görmeden hiç bir şeye inanmam ne vanpirlere nede başka bi şeye eğer gerçekten var sa çıksn karşım 😀

 14. buket bora dedi ki:

  biraz karışık birşey vampir varsa nie gözkmüyolar

 15. eylül dedi ki:

  vampirler şu an aramızdalar. fakat biz onların vampir olup olmadıklarını bilmiyoruz. eğer etrafınızda soğuk kanlı, güneş alerjisi olan, kalabalığı pek sevmeyen biri varsa bilin ki o VC17 virüsüne yakalanmıştır.

 16. kıvanç dedi ki:

  Ben geçen hafta birini gördüm adamın büyük pala bıyıkları vardı ve hava kapalı olmasına rağmen güneş güneş gözlüğü takmïştı ben o adamdan biraz kortum garip biriydi sanki her an birine saldıracak gibi bi havası vardı acaba o adam bir vampirmi?

 17. mukaddes dedi ki:

  Bunun bir tür hastalık olduğunu biliyorum belirtilerini öğrenebilirmiyim 🙂

 18. Can Keskin dedi ki:

  Yav Bide Büyü Varmış 😀 Ne Saçma Sapan Bir Şey Bu Bu Objeler Normalde Bulunan Şeyler Buyrun Okuyun

  -2 kırmızı mum
  -2 siyah mum
  -İğne
  -Göz damlatıcısı

  Unutmadan söyliyeyim, önemli bir de not var : Geri dönüşü yok, akıl sağlığında çok ciddi bozulmalara sebep oluyor, iradenizi yitiriyorsunuz (Ailenize veya yakınınıza zarar verebilirsiniz) , kana susuyorsunuz.

  Yapılış;

  Kırmızı mumları yakın ve bu mumları kuzey ve güney yönünde dikin.
  Siyah mumları da yakın ve bu mumları da doğu ve batı yönünde dikin.
  Kendinize iğne batırın ve akan kanı göz damlatıcısının içine çekin.(Fazla almanıza gerek yok, 4 damla kadar yeterli olacaktır)

  Sonra da her muma birer damla kan akıtın ve her akıttığınız mum için şunu tekrarlayın;

  Salıverdim kanı, kaybettim aklımı , karanlıkta yaşıyorum , dünyayı keşfe çıkıcağım yüce şeytan için, daha fazla kan için.

  Bu büyü yapıldıktan sonraki tam ay’da (full moon) geceyarısından sonra belirtiler ortaya çıkıyormuş.

  Ne boktan şeyler yayıyolar anlamıyorum insan bi araştırır zaten Bizim dinimizde büyü yok Bunu deneyenlerde eytana tapıyor demektir

 19. Can Keskin dedi ki:

  Mutasyon virüslerinin bir çeşidi olan VC17 olarak bilinen virüs, mide ve kasları mutasyona uğratmaktadır..Mide normal yiyeceklerle kanı kolayca ayırt edebiliyor.Bildiğiniğz gibi alınan onca besinden yanlızca küçük bi kısmı enerji-besin oalrak kullanılabiliyor.Mutasyon ile içilen kan tamamen vücuda yayılır.

  GÜÇ? === Laktik asit bildiğiniz gibi yorulma hissini verir.Laktik asit sentezini durduran bu virüs aynı zamanda sınır varyansını da ortadan kaldırır..Normal bir insanın gücünden 6-7 kat fazla güce sahiptirler…

  HIZ? === Mide kanı direkt olarak bağırsağa gönderir.Bağırsak hiç bi oynama yapmadan vücuda kanın geçmesini sağlar..Normalde alınan enerjinin onlarca katı fazlalıgında enerjiye sahip olunur( ATP= adenozin trifosfat (enerji) ) kaslardaki sınır varyansının da yok olmasıyla kaslar hızlı çalışır.

  SAĞLIK(Ölümsüzlük yoktur):::: VC17 virüsünü taşıyanlar normal insandan uzun süre yaşarlar ancak ölümsüz değillerdir.hücre bölünmesi ve rejenerasyon hızı maximumdadır. dolayısıyla yaraları hızlı biçimde iyileşir..ancak filmlerde gördüğünüz gibi 1 saniyede değil. Örneğin ufak bi bıçak kesiği yarası 1 saat içinde kapanabilir..

  Vücut: Twilight ta gördüğünüz gibi vücutlar porselen yapıda değildir.

  DUYGU: VC17 virüsü kapan kişi mide ve sinir sistemi mutasyonunda birçok evreyle karşılaşır.4. evre olan duygusal evrede tüm duyguların etkisi artmaya başlar..Sinirlenebileceği bir konuya normal halinden çok fazla tepki gösterebilir.

  Zihin:
  Duyularda sadece işitme duyusunda değişim gözlenir.Kısık sesleri duyabilirler..Ancak normal insandan daha uzağı göremezler.. Ancak hisleri kuvvetlidir.. Karşısındaki insanın ne hissettiğini anlayabilir.Ancak filmlerde gördüğünüz gibi bir zihin okuma olayı yoktur.. İkna yetenekleri yüksektir… VC17 virüsü araştırması yapan Amerikalı bilimadamı heyetinden C.M. yi , VC17 virüsü taşıyan bir hasta kendisini bulundugu kontrol hücresinden cıkarması için ikna etmiş ancak girişmlerinde başarısız olmuştur.

  Bilinen yanlışlar :

  *Beyaz, soğuk, soluk tenli değillerdir.Virüs ırk ayırt edemez.Zenci bir şahsa da bulaşabilir.
  *Ölümsüzlük söz konusu değildir.Yanlızca Hücre bölünmeleri rejenerasyon hızları yüksek, zararlı besin alımı minimum seviyededir.
  *Gözleri renk değiştirmez veya kırmızı değildir..Ancak baktıkları her yere direkt olarak odaklanırlar
  *Zihin okuyamaz, kimseyi etki altına alamazlar
  *Güneş ışığı onların cildini ELMAS GİBİ PARLATMAZ veya şiddetli yanma yapmaz..

 20. burak dedi ki:

  nasıl açabildiniz oyunu

 21. mısra horuzcu dedi ki:

  bu hastalık nasıl çıktı nerede çıktı hiç türkiyede görüldümü ??
  bunları merak ediyorum . demir eksikligi bu hastalıgın nedenlerinden birimidir .. sorularımı cevaplarsanız sevinirimi…

 22. duhan dedi ki:

  Öncelikle vampirler ölü değildir. VC17 virüsünün vücuttaki sindirim, sinir ve kas hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği mutasyondan ortaya çıkmış bir hastalıktır vampirlik.
  VC17 virüsünün oluşum zamanı milattan önceki yıllara dayanıyor, özellikle ortaçağ da Avrupa’da yaygınlaşan bu virüs, halk tarafından hastalıklı kişinin şeytan ele geçirmiş gibi görülmesine sebep olmuş ve abartılı vampir efsaneleri ortaya çıkmıştır.
  Vampirler kan ile nasıl beslenir ve nasıl daha güçlüdürler?

  VC17 vücuda girdiği anda ilk olarak mide genlerinde değişime yol açar. Kısa bir süre içinde mide kan ile diğer maddeleri kolayca ayırt etmeye ve kanı direk olarak sindirmeden bağırsaklara göndermeye başlar. Mutasyona uğramış bağırsaklar ise gelen kanı hiç bir oynama yapmadan direk olarak vücuda verir. Yüzde yüz alınan kanın vücuda katkısı ile kişi yüksek miktarda enerjiye sahip olur. İnsanlarda alınan besinin çok çok küçük bir kısmı ancak kana dönüştürülebilir.
  Vampir vücudunda serbestçe gezen iyonik kan sayesinde, kişi yüksek miktarda rejenerasyon yeteneğine sahip olur. Normal bir insanda 3 günde iyileşecek bir yara vampirde 5-6 saat sürer.
  Kaslarda meydana gelen değişimle, laktik asit sentezi çok büyük oranda durur ve kişinin yorulma isteği azalır, kaslardaki sınır varyansının da kalkması ile kişi ortalama bir insandan dört ila 7 katlık bir güç fazlalığına sahip olur.
  Gençler arasında yaygınlaşan sahte vampirim akımının ise özentilik ve psikolojik hastalık olduğu belirtilmiştir. Öncelikle VC17 taşımayan biri vampir olamaz, ikinci olarak da bu gençlerin eylemleri sırasında yere çizdikleri pentagram ve tapınma şekilleri gerçek vampirizme terstir. Ayrıca belirilmesi gereken son nokta şudur ki; sık olmasa da her milletten ve dinden vampir olabilir.
  BSHG genetik araştırma sitesinden alıntıdır, İngilizceden Türkçeye çeviren arkadaşa teşekkürler, uludagsözlükten Alles adlı yorumcu arkadaş. YoKSA HASTALIĞIM BUMU

 23. duhan dedi ki:

  ben bir şey soracam ben dün gece rüyam da bir kızı oldurdüm ver kanını içtim bu gün ise o kız karşıma çıktı ver tenime dokundu . ve birşey oldu akşam eve gelince gozlerimin rengi kıp kırmızıydı kork tüm sabah uyandım güneş derimde alerji olmuşumdur dedim geçtim amma 5 duyu organım çok ii gozlerim çok keskin ve dişlerim çıkamya basladı m yoksa vanpirmi olacağım lütfen yardım edin 11 yaşındayım lütfen

 24. yingyang dedi ki:

  çok ilginç, benim güneş allerjim var ve güneşi hiç sevmem. keşke dışarıyla hiç işim olmasa.
  ki kaşıntı, yara ve defermasyon olayı çok berbat. gece görüşüm hakkında bı bılgım yok. ama cocukken çok geç saatlerde gece 12 1 gıbı çıkar gezermışım sıkılınca kı 4, 5 yaşlarında. ve korku olayım aslında yok gıbı yanı varda ne bılıyım sankı herkes korkuyo bende korkayım gıbı. ama tabı can tatlı o ayrı 😉
  bayanların doğasında vardır dıye düşünuyorum. ısırmayı ve tırmalamayı cıdden çok severım kı bu konudada baya ıyı bı geçmişim var.
  küçükken cidden çok abuk subuk şey yerdim ciğ et kutularca kıbrıt agusu zehır, gıbı ama hiç zarar görmedim. ama kestane balı benı zehırlemeye yetıyor.
  gece bı saatten sonra beynım cıdden cıldıracakmışım gıbı çalışıyor. ama artık 11de kesın uyuyorum.
  kanın tadı gerçekten guzel. ve kesılen yerı asla zıyan etmem. ve herkesın sevındığıne yada uzlduğune aynı tepkıyı veremıyorum sankı uzaylı gıbıyım. ama en ufak bişeydede ağlarım 😉
  zorlada olsa butun bu alışkanlıklarımı tekrar etmemeye çalışıyorum.
  şimdi ben aslında normalım. herkes gıbı ölümlüyum. yanı çocukken hepimiz bıraz garıbız öle değil mi.

 25. arcturus dedi ki:

  vampir efsanesinin ardındaki en önemli detaylardan biri de 50lerde çekilmiş dracula istanbul’da adlı türk filmidir. bildiğimiz yabancı vampir filmlerindeki haçtan korkma efsanesi öykü gelenekselleştirilerek yerini sarımsaktan korkmaya bırakmıştır. aynı şekilde (ilginç ama) vampirlerin uzun köpek dişleri de ilk bu türk filminde kullanılmıştır. yani yazı güzel, gerçekçi ama olmuyor, olamıyor, hemen çürüyor. gerçekçi bir vampir öyküsü görmek isterseniz george a. romero’nun martin adlı filmini izlemenizi öneririm. o filmde vampirlik bir hastalık olarak ele alınmıştı.

 26. nehrun dedi ki:

  açıklamalar güzel, gören varmı vampirleri
  acaba,

 27. gizlibilgi dedi ki:

  Öncelikle vampirler ölü değildir. VC17 virüsünün vücuttaki sindirim, sinir ve kas hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği mutasyondan ortaya çıkmış bir hastalıktır vampirlik.
  VC17 virüsünün oluşum zamanı milattan önceki yıllara dayanıyor, özellikle ortaçağ da Avrupa’da yaygınlaşan bu virüs, halk tarafından hastalıklı kişinin şeytan ele geçirmiş gibi görülmesine sebep olmuş ve abartılı vampir efsaneleri ortaya çıkmıştır.
  Vampirler kan ile nasıl beslenir ve nasıl daha güçlüdürler?

  VC17 vücuda girdiği anda ilk olarak mide genlerinde değişime yol açar. Kısa bir süre içinde mide kan ile diğer maddeleri kolayca ayırt etmeye ve kanı direk olarak sindirmeden bağırsaklara göndermeye başlar. Mutasyona uğramış bağırsaklar ise gelen kanı hiç bir oynama yapmadan direk olarak vücuda verir. Yüzde yüz alınan kanın vücuda katkısı ile kişi yüksek miktarda enerjiye sahip olur. İnsanlarda alınan besinin çok çok küçük bir kısmı ancak kana dönüştürülebilir.
  Vampir vücudunda serbestçe gezen iyonik kan sayesinde, kişi yüksek miktarda rejenerasyon yeteneğine sahip olur. Normal bir insanda 3 günde iyileşecek bir yara vampirde 5-6 saat sürer.
  Kaslarda meydana gelen değişimle, laktik asit sentezi çok büyük oranda durur ve kişinin yorulma isteği azalır, kaslardaki sınır varyansının da kalkması ile kişi ortalama bir insandan dört ila 7 katlık bir güç fazlalığına sahip olur.
  Gençler arasında yaygınlaşan sahte vampirim akımının ise özentilik ve psikolojik hastalık olduğu belirtilmiştir. Öncelikle VC17 taşımayan biri vampir olamaz, ikinci olarak da bu gençlerin eylemleri sırasında yere çizdikleri pentagram ve tapınma şekilleri gerçek vampirizme terstir. Ayrıca belirilmesi gereken son nokta şudur ki; sık olmasa da her milletten ve dinden vampir olabilir.
  BSHG genetik araştırma sitesinden alıntıdır, İngilizceden Türkçeye çeviren arkadaşa teşekkürler, uludagsözlükten Alles adlı yorumcu arkadaş.

 28. ELECTRO dedi ki:

  Sen ”Guiley” diye birini duymamışsın güzelim. Biraz araştır derim.

 29. ayten dedi ki:

  vapir

 30. ayten dedi ki:

  vapir diye bir şey yok……..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s