İmkansız Buluş…

Yayınlandı: 17 Şub 2011 / Antik Gizemler, UFOlar ve Dünya Dışı Yaşam, Zamanda Yolculuk

1974 senesinde Romanya’nın Aiud ismli kasabasının 2 km. doğusunda bulunan metal cisim bilim adamlarını şaşırtıyor.

‘Aiud Kaması’ olarak adlandırılan bu metal parça yerin 35 metre altında mamut kemiklerinin bulunduğu bir tabakada ele geçirildiği iddia edilmektedir. Mamutların 33 milyon yıl önce yeryüzünde görülmaya başlandığı ve 11 bin yıl önce
ortadan nesillerini tükenmiş olması bu cismi olağandışı yapmaktadır. Cluj-Napoca Arkeoloji Enstitüsü tarafından
incelenen metalin 12 ayrı elementten oluştuğu ve üzerinin okside olmuş alüminyumla kaplı olduğu rapor edildi.

Alüminyumun üretimi 1808 yıllarına kadar mümkün olmamıştır.Alüminyumun üretemi için ancak yüksek fırınlarde elde edilebilecek ısılar gerekmekte ve laboratuvar ortamında bir takım kimyasal işlemler uygulanmaktadır(saklısite).

Mamut kemikleri ile beraber aynı katmanda bulunan bu kama en az 11 bin yaşında olmalıdır. Araştırmayı yapan bilim adamları cismin bir çekiç başını anımsattığına vurgu yapmaktalar. Bazıları ise bunu bir iniş takımının ayaklarına benzetmekteler. İkinci görüşü savunanlar metalin eski devirleri ziyaret eden bir uzay gemisinden veya zaman makinesinden düştüğü konusunda nerede ise hem fikirler.(saklısite).

 

SAKLI SİTE olarak cismin bir kama, çekiç başına benzese de öyle olamadığına inanmaktayız. Bu parça bir uzay gemisi veya yolcu taşıyan aracın iniş takım ayağı da olamayacak kadar zayıf metallerden yapılmıştır. Ancak dikkatlice resme bakılırsa bunu bir çekiç başı değil tank paleti gibi bir dişli sisteminin bir dişi olduğu anlaşılmaktadır. Eğer buluş gerçekse (-ki sergilenmiyor olması akla iki şeyi getirmektedir; bunlardan biri haberi asparagas olması, diğeri ise cismin klasik tarihleme kalıplarına uymayan milyonlarca cisimden bir olmasıdır) bizim Mars aracı Spirit’in bir benzeri on binlerce yıl önce dünyada geziniyor demektir(saklısite).

 

 

Reklamlar
yorum
 1. Htc dedi ki:

  Tüm bunlar inançsız Avrupalı kişilerin uydurmaları. Biz Türkler gibi çok ciddi bir geçmişi olmayan insanların,kendilerine gündem oluşturmak ve tarihteki zayıflıklarını örtpas etmek için uydurdukları (evrim teorisi saçmalığı gibi)şeylerden sadece biri. Not. Bilinen en büyük esrarengiz yapı olan pramidleri de artık tüm Dünya biliyorki Türklerin ataları yapmıştır.

 2. zeki dedi ki:

  Kuran-ı Kerim de yazar,bizden çok önceleri ilim ve medeniyet olarak bizleri çok geride bırakacak kavimler gelmiştir ancak modern batı insanı eski insanı hep aptal,beyinsiz mağara hayvanı gibi görüp hem kendisine hemde atalarına hakaret etmektedir.
  size çok basit bir örnek vermek isterim,çukurova taraflarında tanıdıklarınız varsa yaşlı olanlarına sorun,düşünün ki 80 sene önce ne termos nede buz dolabı yokken pamuk toplanan tarlalarda buzlu su içiliyordu nasıl olduğunu biraz araştırın bakalım ^^

 3. Nedense eski insanları hep hayvanımsı olarak düşünürseniz böyle uzay muzay muhabbeti yaparsınız.Neden 3. bir alternatif olarak o zamanki insanların da akıllı ve bu aleti yapabilecek zeka ve ilme sahip olduklarını düşünmüyoruz?Kendinizi uzaylılara odaklamışsınız.İlk insanlardan olan Hz.İdris mesela terzi idi.İlk insan Hz. Adem bir hayvan yada hayvanımsı değildi.Evrime inanmıyorum.

 4. Meraklı dedi ki:

  Bu ufo ya ayit olsa hiç çıkmazdı yerinden zaman makinasına ayit olsa kıyamet kopardı belki de bu bilerek bırakılmış bir parçadır.

 5. zarda dedi ki:

  bu iniş takımı olduğu düşünülürse… belkide inerken güçsüz kaldı ve yerinden çıktı bu nedenle orada kaldı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s