Uçan Daire Kronikleri – 1

Yayınlandı: 26 Nis 2011 / UFOlar ve Dünya Dışı Yaşam

Tarih kitaplarının unutulmuş sayfalarında bazen öylesi inanaılmaz olaylar anlatılır ki, tarihçiler bile bunları hayal ürünü kabul ederek göz ardı ederler. Ancak çok ciddi tarihi kayıtlarda anlatılan bu olaylar ya gerçek tarihsel gözlemlerse! Bilinmeyen dünyanın kapılar bazen gerçek Dünya’ya açılmışsa ve böylesi bir durumla karşılaşan tarihi kaydeden kimse ne yapacaktır? 1608 tarihli ve Anonim olan ‘Cenova Günlükleri’ adlı eser böyle bir karşılaşmadan bahseder. Hem de yedi sayfa ayrıntılı olarak olayı anlatır.

“Discours des terribles et espouvantables signes apparus sur la mer de Gennes” isimli Cenova tarihi ile ilgili bir kaynak kitapta unutulmuş bir 3ncü dereceden yakın temas olayından bahsetmektedir.

Kitapda 1608 yılı Ağustos ayında, Marsilya’dan Cenova’ya kadar bir çok kimsenin bir uçan daire filosu gördüğü anlatılmaktadır. Nis kenti üzerinde yüksek hızla seyreden üç adet ışıklı araç kent halkı tarafında heyecanla izlenmiştir. Uçan makineler bir kalenin önünde durmuş, daha sonra deniz seviyesine kadar inmişlerdir. Makinelerin altındaki sular kaynamaya ve kırmızı-pembe renkte buharla çıkarmaya başlamıştır.

Olayı gören çok sayıda tanık, makinelerden birinin içinde geniş kafalı, parlak gözleri olan, üzeri gümüş pullarla kaplı kırmızı elbiseler giyen iki insan benzeri yaratık olduğunu söylemişlerdir. Gene tanık anlatımlarına göre Bu yaratıklar uçan makineye tüplerle bağlıydılar ve bu garip olay uzun süre ile gözlemlenmişti. (Bu yazı saklisite.wordpress.com adresinden çalıntıdır)

Bu olay görenleri öylesine ürkütmüştü ki, kalede bulunan askerler uçan gemileri uzaklaştırmak için yaklaşık 100 el top attıkları halde gemilere hiç bir zarar verememişlerdi.

Meşhur Fransız ufolog ve bilim adamı Jacques Vallee‘nin ‘Wonders In The Sky: Unexplained Aerial Objects From Antiquity To Modern Times – Gökyüzü Harikaları: Antik Zamandan Günümüze Açıklanamayan Göksel Cisimler‘ adlı eserde de olaya biraz farklı değinilmiş, aynı kaynak gösterilerek iki insan şeklinin tıpkı bir uçan yılan gibi deniz üzerinde dolaştığı yazılmaktadır. Figürlerin sadece deniz üzerinde çıkardıkları dalgaları görülmüştür. Bu yaratıklar öylesi korkunç çığlıklar atmışlardır ki, bir kaç tanık korkudan bayılmiştır. Yaklaşık iki hafta sonra aynı olay tekrarlanmıştır.  (Bu yazı saklisite.wordpress.com adresinden çalıntıdır)

Kitapta anlatılan olay, muhtemelen Başka Dünya’dan Gelenlerle yapılan tarihteki ilk çatışma olarak kabul edilebilir.  (Bu yazı saklisite.wordpress.com adresinden çalıntıdır)

KAYNAK : SaklıSite

Reklamlar
yorum
  1. […] KAYNAK : SaklıSite […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s