Kitaplık

 

İslamiyet Ve Uzaylılar

Gazeteci ve Yazar Sayın Ali BEKTAN kitabını şu cümlelerle anlatmaktadır;

Uzaydaki yaşam konusunda ilk defa çalışmaları İslam Alimleri 850’li yıllarda başlatmışlardır. Öncelikle Kuran-ı Kerim deki ayetleri tefsir etmeye başlayan İslam Alimleri arasında en önemli isim Rafizuddin Razi Hazretleridir. Bu büyük İslam alimi Kuran-ı Kerim’de uzaydaki yaşam üzerine bölümler buldu. Başka Gezegenlerde yaşamın olabileceğini söyleyen ilk alimlerden birisidir. Ben de Razi Hazretlerinin kitaplarından faydalandım. Bu kitapta da hem günümüzün UFO’lar ve Uzaylılar konularını Amerika’nın bu işlere verdiği önemi anlattım.
2’ci Dünya Savaşı’nda Almanlar’ dan ele geçirilen Uçan Daire’den tutun da bilgilere kadar her şeyi ABD’ ye taşıyıp orada uzay çalışmalarını başlattılar.
Bugünlere geldiler.

“İslamiyet ve Uzaylılar” kitabımda UFO ve Uzaylılar konularını Kuran-ı Kerim’deki bilgilerden ve işaretlerden, Hazreti Muhammed’ in hadislerinden,İslam Alimlerinin yaptıkları araştırmalar sonucunda yazdıkları kitaplardan alarak birleştirdim. Bugün Dünya Dışı Yaşamın varlığı bilim dünyasında kabul ediliyor ama ben bir adım daha atarak “UZAYDA DA MÜSLÜMANLARIN YAŞADIKLARINI “ ileri sürdüm. Kaynaklarda bunu bana bildiriyor. Bu Müslüman Uzaylılar kavramını araştıran Amerika’dır. Her yıl büyük paralar dökerken, Irak da da Uzaylıların bıraktıkları izleri aradılar.
Kitap konuları ise şunlar:

Kuran-ı Kerim’deki Astronomi Bilgileri
Kura’ an da Ufo’ lara işaret var mı?
Kuran da bahsedilen Uzaydaki Gezegenler ve Canlılar.
Kuran-ı Kerimde bahsedilen Alemler Olayı.
Ortadoğu’nun gözcüleri uzaylılar.
Hazreti Ali Uzay’dan ve Paralel Evrenlerden bahsediyor.
Sirius, Süleyman Tapınağı ve UFO’ lar.
Mevlana’nın bahsettiği Gökyüzündeki uygarlıklar.
Uzayda yaşamın olabileceği gezegenler.
10-Uzayı’ ı Araştırmak için Allah’ ın verdiği izin.
11- Uzay ancak Güç Vasıtasıyla Aşılır.
12-Uçan Daireler için görüş bildiren ünlü isimler.
13- Hitler’ in UFO’ ları ve Uzaylılarla temasa geçip bilgiyi alması doğru mu?
14-Tarih Öncesi Çağlarda Anadolu da görülen UFO’ lar.
15-Sümer Uygarlığını Dünya dışı İnsanlar mı? Kurdu.
16-Zülkarneyn Peygamberin Uzay yolculuğu ve Yecüc-Mecüc’ ün bulunduğu gezegene yolculuğu.
17-Ay’ da eski uygarlıkların kalıntıları var mı?
18- Ay ve Alemlerin Sırrı Kuran-ı Kerim de var.
19-Ay’ ın peygamberimizin isteği ile yarılması.
20-Ay’da astronotlar Kelime-i Şehadeti Duydu.
21-Nasa ve Ufo’ lar ile Ay Gizemi.
22-Mars’taki Esrarengiz Kubbelerin Sırrı.
23-30 Yıllık Gizli UFO Bilgileri açıklandı.
24- Türkiye deki UFO Araştırmaları ve Olaylar.
25-Hızır Tezkiresi Ay’ın Keşfini yüzyıllar öncesinden bildirmiştir.
26-ABD’ deki Gizli UFO Belgeleri Majestik 1 ve 2 Dosyaları.
27-Amerika her yıl UFO Araştırmaları için milyarlarca Dolar harcıyor.
28-İlahiyatçılar ve Uzaylılar.
29-Dört Kitaba göre Ufolar ve Uzaylılar.
30-Türk Kökenli Sümerlileri ziyaret eden Uzaylılar ve Babil deki uzay gemileri.

Yazar: Ali BEKTAN ( Gazeteci- Yazar )
Yayınevi: BİLGE KARINCA YAYINEVİ

Yayın Yılı: 2010
512 sayfa
13,5×21 cm
Karton Kapak
ISBN:6055642150

—————————————————————————————————————————————-

 

Yasak Tarih – Tarihöncesi Teknolojiler, Dünyadışı Müdahaleler ve Medeniyetin Gizli Kökenleri

Yasak Tarih


Yasak Tarih, yazar ve editör J. Douglas Kenyon’un, günümüzün önemli gelen bilimadamları ve düşürlerinin kadim gizemler ve alternatif tarih hakkındaki kırk iki çalışmasını bir araya getirerek oluşturduğu bir eserdir.Çağımızın en parlak zihinleri arasında yer alan bu bilimadamları ve düşünürler, günümüz paradigmasının, tarih hakkındaki taraflı tutumlarını ve yanılgılarını gözler önüne serecek sağlam kanıtlarla, eski kültürlerin, sanıldığı gibi bilim ya da teknoloji alanında bizlerden geri olmadığını, tam tersine çoğu alanda bizden ileri olduğunu gözler önüne sermektedirler.

Gözümüzün önünde duran, fakat geleneksel bilimin ve tarihin, bir takım kaygılarla, bilinçli olarak görmezden geldiği bu kanıtlar, tarih öncesi olarak adlandırılan dönemdeki yüksek teknolojiyi, evrimin temel nedeni olan ve dünyamızın defalarca karşı karşıya kaldığı kozmik felaketleri, evrensel bir yüksek aklın varlığını, piramitlerin gerçek yapılış amacını ve gerçek işlevini, mezo-Amerika uygarlıklarında onbinlerce yıl önceye uzanan beyaz insanlar gizemini, bir zamanlar yeryüzünde varolan ve tüm dünyaya yayılan bir uygarlığı, yeryüzünün kendi ekseninde kuzeybatı-güneydoğu aksında meydana gelen kaymayı ve bunun uygarlıkları ortadan kaldırışını kaçınılmaz birer gerçek olarak gözlerimizin önüne sermektedir.

Çağımızın aydın düşünürleri ve bilim insanları bütün bu kanıtları ortaya sererken bir yandan da bizi çok önemli bir olasılık karşısında uyarmaktadırlar: Bir kere oldu ve bir kez daha olacak! Bir an önce kendi tarihimizle yüzleşmeli ve tüm insanlığı etkisi altına alan hafıza kaybından kurtulmalıyız. Aksi taktirde aynı hataları yeniden tekrarlayacağız.

Bu kitap, YASAK TARİH’i, tüm çıplaklığı ve reddedilemez kanıtlarıyla gözler önüne sermektedir.

Yazar: J. Douglas Kenyon
Yayınevi: Klan Yayınları
Çevirmen: Demet Taşkan
Sayfa sayısı: 472
ISBN: 978-975-6388-96-9
Basım tarihi: Ekim 2008
Kategori: Arkeoloji / Eski Uygarlıklar

—————————————————————————————————————————————–

Gizlenen Tarih

Gizlenen Tarih
Gizlenen Tarih en önemli eskiçağ enigmalarını bir araya getirerek üç bölümde inceliyor: Gizemli Yerler, Sırrı Açıklanamayan Belgeler ve Eşyalar, Esrarengiz Kişiler ve Topluluklar. Keşfedeceğiniz kırk dokuz gizemden bazıları:
Büyük Sfenks Bu gizemli anıtla ilgili tartışmalar mistisizm ve arkeolojiyi çarpışma noktasına getiriyor. Sır Tepesi Boston’un 40 mil kuzeyine mega bir yapı inşa etmek kimin aklına gelirdi?
Newgrange GizaPiramidi ve Stonehenge’den yüzlerce yıl daha eski olan bu İrlanda yapımı megalitik anıtın yaratıcıları kimlerdi? Antikythera Mekanizması Ege Denizi’nde bulunan eski Yunan bilgisayarı. Bağdat Pili Ortadoğu’ya ait 2000 yıllık bir elektrikli pil olabilir mi? Voynich Elyazması Dünyanın en gizemli kitabı. Hala deşifre edilemedi. Saba Kraliçesi İncil’de geçen ünlü Kral Süleyman’la buluşma Öyküsünden tanıdığımız bu güçlü hükümdarın gerçek kimliğine dair ipuçları. Amazonlar Eski Yunan mitolojisinin acımasız kadın savaşçıları gerçekten var mıydı?
Flores Adalılar Bir Endonezya adası olan Flores’de yaşayan yeni cüce insan türlerinin hayret verici keşfi.
Gizlenen Tarih sağduyu ve açık görüşlülükle son mevcut verileri kullanarak arkeoloji ve alternatif tarih arasındaki boşluğu doldurarak; yalnızca eskiçağ tarihinin en büyük gizemlerini irdelemekle kalmıyor, aynı zamanda Coso Kalıntısı ve Piri Re.is haritası gibi alternatif tarihin bazı bilmeceleri ve Mecusilerden Druİdlere, Tapınak Şövalyelerinden Woolpit’in Yeşil Çocuklarına gizemli kişiler hakkında düşünmemizi de sağlıyor.

Yazar: Brian Haughton
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
Çevirmen: Halil Ummak
Sayfa sayısı: 398
ISBN: 9944-983-44-0
Basım tarihi: İstanbul / 2008 – Şubat
Kategori: Esrarlı Olaylar / UFO

—————————————————————————————————————————————-

Eski Dünya’nın Yetmiş Büyük Gizemi: Eski Uygarlıkların Sırlarının Çözümü

Orjinal isim: The Seventy Great Mysteries of the Ancient World

70gizem

Mitler ve Efsaneler: Saklı Gerçekler mi?
Iason ve Argonatlar’dan Kutsal Ahit Sandığı’na… Nuh’un Gemisi’nden Atlantis’e… Kutsal Kase’den Torino Kefenine… Troya Savaşı’ndan Maya Efsanesine… Aztlan ve Aztek Göçü… Dünyanın sonu 2012′de mi? Toplam 16 gizem…

Taş Devri’nin Sırları
Dil nasıl gelişti? Neanderthaller’e ne oldu? İlk Avustralyalılar kimlerdi? Bir anatanrıça kültü var mıydı? Buzadam Ötzi: Çoban mı şaman mı? Stonehenge nasıl yapıldı? İlk Amerikalılar kimdi? Hint-Avrupalılar nereden geldiler? Toplam 14 gizem…

Eski Uygarlıklar
Eski Mısırlılar siyah Afrikalılar mıydı? Piramitler ve dikilitaşlar nasıl yapıldı? Tutankhamon öldürülmüş müydü? Bataklık cesetleri: Cinayet mi kurban mı? Roma’nın kayıp lejyonları… Nazca çizgilerinin gizemi… İnkalar neden çocuk kurban ediyordu? Toplam 19 gizem…

Mezarlar ve Kayıp Hazineler
55 numaralı Mısır mezarının sırrı… Büyük İskender’in kayıp lahdi… Çin’in ilk imparatorunun Mezarı… Lut Gölü’nün gizli hazineleri… İsa’nın kabri… Toplam 5 gizem…

Eski ve Çözülmemiş Yazılar
Alfabenin doğuşundan İndus yazısına… Etrüsk alfabesinden Rünik yazıya, rongorongo’ya, Zapotek ve Kıstak yazılarına… Lineer A, Phaistos Diski, Pikt sembol taşları ve Meroe yazısı… Toplam 10 gizem…

Uygarlıkların Çöküşü
Minos Uygarlığı’nın çöküşünden Roma’nın, Moche’nin, Maya’nın ve Anasaziler’in yıkılışına… El Nino’lardan, uzaydan gelen büyük felaketlere… Toplam 6 gizem…
(Arka Kapak)

304 s. — Kuşe– Ciltsiz — 20 x 26 cm
ISBN : 9799753294002
Resimli, Renkli
1. Basım: 2002
Yayına Hazırlayan : Raşit Çavaş
Yazan :Brian M. Fagan
Oğlak Yayıncılık
/ Güzel Kitaplar Dizisi
Çeviri : Mehmet Harmancı

 

——————————————————————————————————————————————

 

Simya Sanatı ve Simyacılar

 

simyasanati

Simya öğrencileri ve uygulamacılara göre bedenin Hayati Enerjisi, yani Beşinci Element, en saf ve kullanılabilir haliyle minerallerden ve metallerden elde edilebilir. Cockren herkesin anlayabileceği gündelik bir dille, bu kadim sanatın çeşitli kullanımlarını ve ruhani, fiziksel ve tıbbi tezahürlerini açıklamaktadır.

Cockren, kadim sanatı açıklarken simyanın erken dönem öncüleri olan St. Germain Kontu, Basil Valentine ve efsanevi Paracelsus gibi isimlerin hayatlarından örnekler veriyor ve metaller yoluyla “insan bedenindeki bütün dengesizlikleri tevdi edecek evrensel ilaç dair inanca sağlam bir temel oluşturuyor.

Yirminci asrın en büyük simyacı olarak görülen Archbald Cockren, metalürji, biyokimya ve bakteriyoloji konusunda uzman bir Hermesçiydi.

Yazar: Archibald Cockren
Yayınevi: Mitra Yayınları
Çevirmen: Murat Sağlam
Sayfa sayısı: 124
ISBN: 9944085755
Basım tarihi: Kasım 2008
Kategori: Simya

———————————————————————————————————————————–

Tüm Çağların Gizli Öğretileri

Tüm Çağların Gizli Öğretileri

Herkesin bir bilge, yirminci asrın ezotehk uzmanı olarak saygı duyduğu yazar, hayatı boyunca ABD ve diğer ülkelerde B.OOO’den fazla konuşma yapmış, sayısı; kitap, makale ve incelemeye imza atmıştır. Manly P. Hal her zaman felsefenin ve dinin gündelik uygulamasına ağırlık vermiş gerçek bir ezoîeristtir. O insanlığa en soylu idealleri ve davranış kurallarını veren ruhani ve ahlaki kadim öğretileri yeniden canlandırmayı kendine vazife edinmiştir.

Felsefenin insanın kendi amaçları ve ideallerini gerçekleştirmek için kullandığı soylu bir araç olduğuna inanan Manly P. Hail, dünya medeniyetlerinin ancak akıl, amaç ve işbirliği için ortak bir zemine ulaştığında yükseleceği fikrine bütün ömrünü vakfetmiştir. Bu amaç için Felsefi Araştırmalar Cemiyeti’ni (www.prs.org) kurmuştur.

Elinizdeki kitap, basıldığı tarih 1928 yılından itibaren ezoterik bir klasik olmuştur. Yirminci asrın bir benzerine tanık olmadığı bu eser, bütün çağların ezoterik, okült sırlarını, kadim ritüellerini ve sembolizmini büyük bir ustalıkla anlatan ansiklopedikhlr şaheserdir. Mitolojiyi, din ve felsefeyi nadir eserlerden alınmış sekil ve renkli resimlerle zenginleştirerek ayrıntılarıyla açıklayan bu kitap, bütün gizemcilerin kütüphanesinde baş köşeye oturacaktır.

Gizli bilim öğrencileri bu eserle yıllarca ellerinden, düşürmeyecekleri bir başvuru kitabına, batı ezoterizminin hemen her alanında bu Öğretileri bizzat hayatına uygulamış olan bir ustanın kaleminden sağlam, ayrıntılı ve güvenilir bilgilere kavuşacaktır.

 

Kitap 1920lerde ilk olarak yayınlanmasına rağmen o günden bugüne değerinden ve güncelliğinden hiç bir şey kaybetmemiştir. Zaten bir benzeri de maalesef yazılamamıştır. Okültizm ve simgebilimle uğraşanların  başucu kitabı niteliğindedir.

Yazar: Manly P.Hall
Yayınevi: Mitra Yayınları
Çevirmen: Murat Sağlam
Sayfa sayısı: 696
ISBN: 9789944085717
Basım tarihi: Nisan 2008
Kategori: Ezoterizm / Metafizik / Sembol

——————————————————————————————————————————————

 

Reklamlar
yorum
  1. Tolgahan Ayaş dedi ki:

    4tane beyendim nerden alcam bursa civarı olursa sevinirimmmmmmm 2010. 2008 2008 2002 tarihlerine ait ?????!!! 🙂 😀

  2. köksal kök dedi ki:

    Brian Haughton’ un Gizlenen Tarih kitabını aldım, henüz sıa gelmedi, okuyamadım.

  3. jb dedi ki:

    bu kitapların çoğunda mısır firavun yani illuminati tarihlerinden bahsediliyor

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s